קולות של נשים…

מחר יערכו הבחירות לראשויות המוניציפליות, יותר שמות ותמונות של נשים מופיעים ברשימות השונות. יותר נשים מתמודדות לתפקיד שבראש הפירמידה. זה הפך לברור ומובן מאליו שיש לכלול נשים ברשימות הרצות והשיח הוא כמה נשים יש ברשימה ומה מיקומן. יש גם כמה נשים שפורצות יותר ממחסום אחד בבחירות האלה- יש נשים במגזר החרדי שהחליטו להקים מפלגה על טהרת הנשים, יש כאלה שהעזו להתמודד ברשימות קיימות וגם במגזר הערבי עולים קולות נשיים אחדים אך יש עוד הרבה עבודה.

כולי תקווה שהעלייה בכמות המתמודדות תניב גם יותר נבחרות, כי יותר נבחרות זו ערובה להמשך המגמה בבחירות הבאות ואלה שלאחריהן. ריבוי נבחרות גם עשוי לשנות דגשים, התנהלות וטיפול בצרכים שונים מבעבר ובעיקר עשוי לסמן את תחילתו של עידן.

בד בבד, נרשמה בימים ובחודשים האחרונים מגמה חשובה נוספת, כאשר בראש הבנקאות בישראל ניצבות נשים החל מהנגידה החדשה שזה עתה מונתה [ אתמול, 20/10/13], דרך שלוש מנכ"ליות של בנקים – לאומי, דיסקונט והבינלאומי ועבור לצמרת נשית בתחום הכלכלי בנציבות שירות המדינה- מנכ"לית משרד האוצר, חשבת כללית, ממונה על שוק ההון…

מישהו ריאלי או ציניקני כתב שאולי כעת גם המשכורות ירדו כי תמיד נשים מרוויחות פחות מן הגברים. יתכן אדוני הציניקן שנמצאה הדרך לשלם מחירים שפויים על עבודה מקצועית ולהוריד בהתאם את השכר ולהפנות הכסף למקומות נוספים.

אבל הכי חשוב זה לקרוא את הכתבות שהתפרסמו היום בעיתונות וכולן משבחות את קור הרוח של הנגידה החדשה, את אצילות הנפש שלה, את העובדה שלא התלהמה ולא כרכרה בראש חוצות עם צעקות גוועלד על העלבון שספגה, בקיצור 'הנמיכה אגו' כדברי אחד הכותבים [ראו המאמר שלי בנושא באתר זה]

בהצלחה לכולכן נשים יקרות ומי ייתן שהצלחתכן האישית תיהפך להצלחה כללית ולמראה מקום בדרך שנראית עדיין ארוכה, אבל בזכותכן גם אפשרית.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s