מי אני?

אני מאמינה ב-

[אדם] אישה חיה / נתן זך

[אדם] אישה  חיה בעולם שאותו [הוא]היא עושה לעצמה/ מן התאוות שבשרה מתאווה לעצמה

ומן הנופים שבהם [הוא] היא  ממתיקה לעצמה / ואת הפחדים שבהם [הוא] היא מפחידה את עצמה

ומן האהבה שאותה [הוא] היא אוהבת לעצמה / ומן השנאה שאותה [הוא] היא שונאת לעצמה.

ובקיץ [הוא]  היא יוצאת אל מחוץ לעצמה /ובסתיו [הוא] היא חוזרת חזרה לעצמה

וראתה מה עשתה לעצמה / בקיץ ומה לא עשתה לעצמה

ומבחינה בין זה לזה ומבינה בעצמה.

אני רוצה

להצליח , ליצור,  לחדש,  לסייע, ללמוד, לאהוב

אני אוהבת

פרחים גליליים - זיכרונות ילדותי ;ספרים ;שקיעה - זיכרונות נעוריי; שורשים וסריגה

פרחים גליליים – זיכרונות ילדותי ;ספרים ;שקיעה – זיכרונות נעוריי; שורשים וסריגה

ועוד כמה פרטים :

למדתי לתואר ראשון בקרימינולוגיה וסוציולוגיה בבר אילן ועבדתי בכלא רמלה, נווה תרצה ובאר שבע, אבל זה היה אי שם בסוף שנות ה- 70 ותחילת ה- 80.
הבנתי שהתחלתי מסוף הדרך, עבריינים שישבו בבית הסוהר זה אומר כשל בדרך, לכן הלכתי לעבוד עם נערות במצוקה בעיריית ראשון לציון. חינוך הוא המפתח וחינוך לא פורמאלי על אחת כמה וכמה. עד מהרה הבנתי שחשוב לעבוד גם עם ההורים כי זו הסביבה בה הנער/ה גדלה ומתחנכת, לכן חזרתי לספסל הלימודים, למדתי חינוך מבוגרים וחינוך הורים ועל הדרך, כפי שסגן מנהל המכללה אמר לי, חשוב שתיהיה לך גם תעודת הוראה. אמר ואני הקשבתי לאחר וכוח קצר אז הוספתי ללימודיי גם תעודת הוראה למדעי החברה לבתי ספר תיכוניים וחט"ב.

בין לבין נולדו שני ילדיי בת ובן.

כשחזרתי לעבוד בעיריית ראשון, כבר הלכתי למחלקה לחינוך לא פורמאלי, שעסקה בנוער בבתי הספר ,שם התחלתי כמדריכה בקורס מדצ"ים, אבל מהר מאד מצאתי עצמי כותבת מערכי הדרכה ויוצרת תבניות עבודה , אז רכזתי את שאר המדריכים ומעט אחר כך התמנתי לתפקיד מנהלת מרכז ההדרכה העירוני.

תפקיד מאתגר במיוחד שהייתי צריכה לבנות את המקום מראשיתו לאחר כמה שנים שמעט נזנח וגם עברנו ממקום למקום. כשעזבתי את התפקיד כבר היה המרכז למוסד מוכר, עם תוכניות עבודה מסודרות, קורסים ופעילויות הדרכה מן הטובות שיש, חומרי הדרכה ומקום נהדר ויפה ו…מחשבים, כן , לא תמיד היו מחשבים והיה מאבק קשה כדי לרכוש כאלה.

לא הלכתי רחוק כשסיימתי את התפקיד כי התמנתי לעמוד בראש כל המחלקה- מחלקת הנוער, שעסקה בכל החינוך הלא פורמאלי החוץ בית ספרי- תנועות נוער, מחויבות אישית, גופי נוער ופעילויות רבות אחרות. זה כבר היה באמצע שנות ה- 90 ,,גם ילד שלישי וגם תואר שני בחינוך באוניברסיטה העברית בירושלים.

שש שנים עמדתי בראש המחלקה, חלקם כמ"מ וחלקם בפועל. אהבתי מאד את הקשר עם בני הנוער ועם הצוות שהיו צעירות/ים חדורי מוטיבציה וערכים. צעדנו יחד ופיתחנו תוכניות נוספות, התאמנו את הישנות ועסקנו ביצירה מתמדת ובזריעת זרעים שפרחו אז והרבה שנים לאחר זריעתם.

בתחילת המילניום, בעקבות חקיקת חוק חדש קבלתי את התפקיד החשוב בעיני –יועצת ראש העיר למעמד האישה. כראשונה בתפקיד נדרשתי לבנותו מראשיתו, תחום שהכרתי מעברי, הכלים ששימשו אותי בתפקידי הקודם התגלו כמאד חשובים גם לתפקיד החדש ולאחר קשיי ההתחלה חזרתי להנות, ליצור, לבנות ולהשפיע.

במהלך התקופה הזו בניתי קורסים לנשים בעיר, כשהייחודיים היו- קורסי רענון נהיגה לנשים בעלות רישיון נהיגה שלא נהגו; קורסי מנהיגות לאוכלוסיית העולות מחבר העמים, אתיופיה, חרשות וכבדות שמיעה ונערות, לצד קורסים לכלל הנשים בעיר.; קורסים אלו הניבו פרויקטים קהילתיים שהרחיבו את העשייה – פיתוח קורסי מחשב לנשים"פתחי חלון" שעסקו למעשה בביעור הבערות הדיגיטלית; הקמת קבוצת אומניות מגוונת שאצרה תערוכות פעמיים בשנה ונתנה ביטוי לנשים באשר הן יוצרות; קבוצת כותבות שרובן כתבו למגירה; כתיבה ועריכה של עיתון "ראשונית" שחוגג השנה עשור לקיומו; סדרות של הרצאות ופעילויות העשרה עם דגש על פועלן של נשים.

שירותים ייחודיים – גולת הכותרת היה הקמת "קו חם " לפניות בנושא אלימות כלפי נשים, שאליו הוכשרו מתנדבות ואשר הפך ברבות הימים למ.נ.ע – מרכז זכויות נשים עירוני, מרכז ייחודי שמטפל בהבטים המשפטיים , של נשים, ללא עלות ודרך הטיפול מכוונת לסוכני טיפול נוספים על פי צורך. אבל החשיבות הרבה היא בבניית מעטפה ייחודית מותאמת אישית לכל פונה ברוח הטיפול הפמיניסטי [ ראו מאמר שלי בנושא באתר זה]

המרכז הוקם ב- 2006 ושנה לאחר מכן הוקם עוד מוסד ייחודי אנא"י- אימון נשי אישי, שמטרתו הייתה לסייע בכלי האימוני לנשים, כחלק מבניית מעגל ההעצמה שפותח על ידי. למרכז זה התווספו עם הזמן דרכי טיפול נוספות כגון פסיכודרמה ועוד.[ראו מאמר שלי באתר זה]

היו עוד הרבה פעילויות אבל קצרה היריעה. תוך כדי העבודה התחלתי בעבודת הדוקטורט שלי אותו סיימתי ב- 2009, יחד עם סיום התפקיד.

בחרתי לצאת לפנסיה מוקדמת, כאשר שיקולים פוליטיים גברו על אלה המקצועיים.

כשיצאתי לפנסיה התחלתי לעסוק באימון תוך מיקוד בתחום התעסוקה והפרישה ועם דגש על נשים. חזרתי לאהבתי הקודמת- ההדרכה רק הפעם הדרכת מנחות/ים ומאמנים/ות וגם קבוצות נשים. חלון נוסף שנפתח בפני היה התמודדות בבחירות להסתדרות הכללית שנערכו ב- 2012 ומצאתי עצמי כיו"ר הסיעה שלנו בנעמת וכיו"ר הוועדה למעמד האישה הסתדרות. ונחשו מה זה אומר? – הקמת הוועדה שזו לה הקדנציה הראשונה!

כיו"ר הועדה אני משתדלת להביא מידיעותיי, ניסיוני וקשריי בתחום מעמד האישה ולקדם נושאים הקשורים לנשים ולעולם העבודה.

אשמח שתיצרו קשר.

אני בטיול בדרום אפריקה

אני בטיול בדרום אפריקה

5 תגובות על מי אני?

 1. orseri הגיב:

  אהבתי מאוד את ההסבה של השיר לשפה שלך (לשון נקבה), ולא את שימוש ברירת המחדל בלשון זכר.

 2. מקסים, גם בתוכן וגם בסגנון. אהבתי במיוחד את השילוב בין האישי לפוליטי, יישר כוח גדול!

 3. Shlomit Lir הגיב:

  נפלאה ונהדרת

 4. ישראלה,
  כל חלון נסגר היא עבורך (ועבור כולנו) דלת שנפתחת, ואת משכילה לנצל דלתות פתוחות, ולייצר מהן בית שלם.
  מחבקת בחום, ומזמינה אותך להצטף אל הטיולים הייחודיים שלי לנשים בכל הארץ,
  אולי גם לשתול חיבור ברשת בין האתר שלנו אל האתר שלך ?
  מחבקת בחום רב,
  טלי בצלאל-שושני

  • is261 הגיב:

   תודה טלי
   מוזמנת לשלוח אלי חומר על טיולי נשים וכמובן שימי לינק אלי ואני אשים לינק אלייך רשמי את הכתובת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s